Bank of America откроява златото като предпочитано убежище пред облигациите, позовавайки се на нарастващата глобална фискална несигурност.
От банката смятат, че привлекателността на златото се е засилила в условията на фискални предизвикателства и постоянни опасения за инфлацията, което го прави устойчиво дори при покачване на лихвените проценти, което обикновено понижава стойността на метала. Това бележи промяна в начина, по който златото взаимодейства с икономическите условия.
Въпреки че не се отнасят изрично до криптовалутите, действията на Bank of America предполагат предпазливо ангажиране с дигиталните активи. От февруари насам нейните клонове за управление на благосъстоянието предлагат Биткойн ETF на определени клиенти, подчертавайки нарастващия интерес към криптовалутите въпреки исторически предпазливия подход на банката. Междувременно участието ѝ в проекти, свързани с блокчейн, продължава да се разширява.
С рязкото повишаване на нивата на дълга на САЩ и с упоритата инфлация статутът на златото като хедж срещу икономическата нестабилност се затвърждава. Банката прогнозира, че металът може да достигне $3,000 за тройунция, стимулирано от очакваното увеличение на правителствените разходи, особено в секторите на отбраната и климата. Въпреки че краткосрочните колебания могат да поставят под въпрос поскъпването на златото, анализаторите очакват то да се задържи стабилно около границата от $2,000.
Златните резерви на централните банки нараснаха рязко през последното десетилетие, докато търсенето на западните пазари се увеличи, въпреки неотдавнашното свиване на вноса в Китай. Привлекателността на благородния метал като сигурно убежище се засилва с нарастването на макроикономическите рискове.
Засега подходът на банката към криптовалутите остава предпазлив, но все по-широкото интегриране на дигиталните активи в масовите финанси е сигнал за промяна, която си струва да се наблюдава.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.