Според неотдавнашен доклад на CoinGecko регулаторите в САЩ успешно са си осигурили над $19 милиарда под формата на споразумения от сектора на дигитални активи през 2024 г.
Към 9 октомври най-значимото действие по правоприлагане от гледна точка на финансовото въздействие има общо с фалиралата борса за криптовалути FTX и свързаната с нея компания за търговия Alameda Research.
Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) си осигури съдебно решение в размер на $12.7 милиарда в рамките на съдебното дело срещу двете структури. Тази сума има за цел да помогне за възстановяването на приблизително $11.2 милиарда, дължими на клиенти и кредитори от бившия крипто гигант.
Второто по големина споразумение беше постигнато с вече несъществуващата Terraform Labs, която се съгласи да плати $4.5 милиарда след единодушна присъда на съдебните заседатели, които признаха както компанията, така и нейния основател До Куон за виновни в съдебно дело за измама, заведено от Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC).
Освен това фалиралият криптозаемодател Genesis се споразумя за $2 милиарда, след като Главната прокуратура на Ню Йорк обвини него и още няколко дргуги лица в укриване на загуби за над $1.1 милиарда от инвеститори, участвали в инвестиционната програма Gemini Earn.
От CoinGecko твърдят, че американските регулаторни органи са постигнали осем споразумения на обща стойност $19.45 милиарда през 2024 г., което бележи 78.9% увеличение спрямо предходната година.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.