В Южна Корея развеждащите се двойки вече могат да си поделят крипто притежанията като част от разделянето на активите, потвърди адвокатска кантора, специализирана по правните въпроси в страната.
Южнокорейската адвокатска кантора IPG Legal уточни, че според местното законодателство при развод могат да се поделят както материални, така и нематериални активи, като например криптовалути. Позовавайки се на член 839-2 от Корейския граждански кодекс, компанията пояснява, че всяко богатство, натрупано по време на брака, включително дигитални активи, попада в обхвата на брачната собственост.
Решението на Върховния съд на Южна Корея от 2018 г. класифицира крипто като собственост, придавайки ѝ стойност на нематериален актив.
Това означава, че криптовалутите, придобити по време на брака, могат да бъдат поделени, а ако единият от съпрузите знае за крипто притежанията на другия, може да се започне съдебно разследване за определяне на стойността им. Проследяването на дигиталните активи често е по-просто от това на традиционните финансови активи поради прозрачността на блокчейн технологията, която записва постоянно всички транзакции. Инструментите за съдебна експертиза, заедно с банковите документи, също помагат за разкриването на скрити крипто активи.
В някои случаи, като например неотдавнашен развод в Ню Йорк, следователите са успели да проследят скрити притежания на Биткойн, след като единият от партньорите е открил, че съпругът му не е съобщил за 12 BTC, на стойност приблизително $500,000 , в недеклариран крипто портфейл.
С нарастващото интегриране на криптовалутите в световните финанси дигиталните активи стават все по-често срещани в бракоразводните споразумения по света.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.