Все повече се увеличава натиска върху Комисията по ценните книжа и борсите за пускане на допълнителни крипто ETF-и.
Този ход подчертава нарастващия интерес към алтернативните дигитални активи отвъд Биткойн и Етериум, въпреки че перспективите за подобен Solana ETF значително се помрачиха.
Предложеният ETF от Canary Capital ще проследява стойността на XRP с помощта на референтен индекс, който извлича данни от различни регулирани борси.
Ако бъде одобрен, той ще позволи на институционалните и инвеститорите на дребно да получат достъп до алткойна чрез традиционните финансови пазари, като същевременно опрости въпросите, свързани с попечителството и регулирането.
Този стремеж за създаване на XRP ETF идва в момент, когато търсенето на разнообразни възможности за крипто инвестиции се увеличава. Bitwise също подаде заявление за XRP ETF, а Grayscale наскоро представи XRP тръст, което отразява нарастващия интерес от страна на общността на Ripple.
Въпреки тази динамика, предизвикателствата продължават да съществуват. Комисията по ценни книжа и фондови борси обжалва неотдавнашно решение относно статута на XRP и експертите считат, че може да се наложи да бъде одобрен фючърсен ETF върху XRP, преди да може да се придвижи към спот ETF.
Тази седмица няколко ключови икономически доклада от САЩ могат да повлияят на посоката на крипто пазарите, които остават силно чувствителни към по-широките макроикономически тенденции.
PI токенът на Pi Network дебютира официално на 20 февруари, отбелязвайки важен етап за проекта.
С наближаването на края на февруари пет базирани в САЩ криптовалути – Story (IP), Ondo Finance (ONDO), OFFICIAL TRUMP (TRUMP), Solana (SOL) и Uniswap (UNI) – привличат вниманието на пазара.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.