Crypto.com подаде съдебен иск срещу Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC), за да защити индустрията на криптовалутите от това, което смята за прекомерни действия от страна на агенцията.
Съдебното действие следва известие от SEC, което според Crypto.com демонстрира неоторизираното регулиране на транзакциите с криптовалути от страна на агенцията.
В иска се твърди, че SEC е разширила юрисдикцията си извън законовите граници и е установила несправедливо правило, което класифицира почти всички крипто сделки като ценни книжа, с изключение на тези, включващи Биткойн (BTC) и Етериум (ETH). Crypto.com твърди, че това правило е въведено без подходящ обществен коментар и че действията на SEC по прилагане на закона са непоследователни.
Освен това Crypto.com | Деривативите в Северна Америка (CDNA) е подала петиция както до SEC, така и до Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) за яснота дали някои крипто деривати се регулират единствено от CFTC, като целта е да се установят ясни насоки.
Въпреки съдебното дело, Crypto.com остава ангажирана със спазването на изискванията, като притежава над 40 държавни лиценза за парични преводи и подчертава ролята си на лидер в регулаторните одобрения в световен мащаб. Компанията се надява, че съдебната система ще провери действията на Комисията по ценни книжа и борси и ще потвърди твърденията ѝ, като същевременно продължи мисията си за подобряване на достъпността на криптовалутите.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.