Според главния изпълнителен директор на Tether Паоло Ардоино USDT, най-големямата стабилна монета по пазарна капитализация, има значително влияние отвъд сектора на криптовалутите, особено в страните, които се борят с инфлацията и слабо развитите финансови системи.
В дискусия с главния изпълнителен директор на Bullish Том Фарли, Ардоино заяви, че USDT се е утвърдил като най-често използвания дигитален долар в световен мащаб, като значението му извън САЩ нараства.
Макар че стабилните монети като USDT имат за цел да стабилизират волатилния крипто пазар, като са свързани с реални активи като щатския долар, Ардоино отбеляза, че в страни като Аржентина и Турция, където инфлацията е основен проблем, стаболната монета служи като устойчива алтернатива на ненадеждните национални валути.
Той обясни, че преди появата на USDT физическите лица често са прибягвали до транзакции на черния пазар, за да се сдобият с американски долари, подчертавайки полезността му в тези икономики.
Понастоящем родния токен на Tether се нарежда на трето място по големина сред криптовалутите като цяло, след Биткойн (BTC) и Етериум (ETH), с пазарна капитализация от около $120 милиарда.
USDT далеч надхвърля най-близкия си конкурент – USDC на Circle, чиято пазарна капитализация е $35.6 милиарда. Забележително е, че голяма част от стабилната моента е емитирана в блокчейна на Tron – общо $61 милиарда, докато на Етериум се падат $54.3 милиарда от нейното предлагане.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.