Тайванската комисия за финансов надзор (FSC) даде зелена светлина на професионалните инвеститори да получат достъп до чуждестранни борсово търгувани фондове (ETF) за криптовалути.
Обявена на 30 септември, политиката въвежда модел, който позволява на тайванските инвеститори да инвестират в чуждестранни ETF-и за дигитални активи чрез квалифицирани местни финансови институции. Тези институции ще служат като посредници, като гарантират спазването на местните и международните разпоредби.
Въпреки това, поради високите рискове, свързани с криптовалутите, FSC ограничи този достъп до професионални инвеститори.
Освен това от дружествата за ценни книжа се изисква да създадат одобрена от управителния съвет система за оценка на пригодността на клиентите за ETF с виртуални активи. Тази система ще отчита знанията и опита на клиента, преди да му бъде предоставен инвестиционен достъп.
FSC също така задължи бизнес персонала да провежда постоянно обучение по въпросите, свързани с дигитални активи, а повечето клиенти трябва да подпишат споразумение за оповестяване на риска преди да направят първата си инвестиция.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.
CoinShares, най-големият европейски инвестиционен посредник в областта на цифровите активи с AUM от над $9 милиарда, получи пълно разрешение съгласно новия регламент на ЕС за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.