На 27 септември Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) уреди обвиненията срещу децентрализираната автономна организация (DAO) на Mango Markets и фондацията Blockworks във връзка с продажбата на нерегистрирани ценни книжа.
Това се случи след хакерската атака, насочена към Mango Markets на стойност $100 милиона през 2022 г., която постави платформата под регулаторен контрол.
Като част от споразумението Mango DAO и Blockworks се съгласиха да платят $700,000 санкции, да унищожат своите MNGO токени и да поискат от борсите да изключат токените от списъка.
Те също така ще преустановят всякакво бъдещо предлагане на токените на пазара. Споразумението, което предстои да бъде одобрено от съда, не изисква от никоя от страните да признае или отрече твърденията на SEC. То следва гласуването на общността на Mango DAO през август за споразумение със SEC.
В допълнение към това споразумение, през септември Mango Markets предложи отделно споразумение на стойност $500,000 с Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC), за да приключи друго разследване, също без да признава нарушения.
SEC твърди, че Mango DAO и Blockworks са набрали над $70 милиона през август 2021 г. чрез продажбата на токени за управление на MNGO, нарушавайки Закона за ценните книжа от 1933 г. Случаят подчертава нарастващите усилия на SEC да регулира децентрализираните платформи, като подчертава, че използването на DAO и технологии с отворен код не освобождава субектите от законите за ценните книжа.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.