Пазарът на криптовалути може да е готов за потенциален растеж, тъй като навлиза в четвъртото тримесечие, което исторически е благоприятен период.
През четвъртото тримесечие на 2023 г. пазарът отбеляза забележителна възвръщаемост от малко над 56%. Няколко макроикономически фактора през следващата седмица обаче могат да окажат допълнително влияние върху пазара, като например данните за безработицата в САЩ.
Федералният резерв на САЩ наскоро осъществи намаление на лихвените проценти с 50 базисни пункта, като е възможно да последват още намаления. Освен това се очаква ключовите за нивото на безработица, което понастоящем е 4.2% данни да бъдат публикувани. Слабият пазар на труда би могъл да предизвика по-нататъшни намаления на лихвите, стимулирайки по-рискови активи като криптовалутите, тъй като инвеститорите се отдалечават от облигациите.
Друг фактор може да се окаже европейската финансова несигурност. Икономическите затруднения в Европа, включително опасенията за дефлация и потенциалното намаляване на лихвените проценти, могат да отслабят еврото. Понижаващото се евро може да накара европейските инвеститори да се обърнат към криптовалутите като алтернативна инвестиция.
Също така икономически стимули на Китай могат да изиграят важна роля за посоката на крипто пазара. Китай, който е изправен пред икономическа криза, въведе пакет от мерки за стимулиране на икономиката. Следващата седмица ще бъде публикуван ключов набор от данни за активността и ако стимулите се окажат ефективни, това може да окаже положително въздействие върху световната икономика, включително върху крипто пазара.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.