Световните финансови лидери Franklin Templeton и Citigroup разкриха плановете си да използват блокчейна Solana в предстоящите си предложения за финансови услуги.
Franklin Templeton, която управлява активи на стойност $1.4 трилиона, възнамерява да въведе взаимен фонд директно върху Solana, докато Citigroup оценява потенциала на блокчейна за смарт договори и международни парични преводи.
Тези съобщения бяха направени по време на събитието Solana Breakpoint 2024 в Сингапур на 20 септември, като подчертават нарастващия интерес на традиционните финансови институции (TradFi) към децентрализираните финансови решения (DeFi).
И двете компании посочиха ниските транзакционни такси на Solana и капацитета ѝ да обработва големи обеми транзакции като основни причини за избора ѝ като предпочитана платформа.
Този взаимен фонд ще работи изцяло върху блокчейна на Solana, което затвърждава лидерството на Franklin Templeton в областта на финансовите услуги, задвижвани от блокчейн.
Освен това разработката се основава на съществуващия ангажимент на Franklin Templeton в крипто пространството, тъй като тя вече управлява борсово търгувани фондове (ETF) за Биткойн и Етериум, регистрирани на Чикагската борса за опции (CBOE).
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин отправи революционно предложение с цел подобряване на ефективността на мрежата.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.