BTC се изкачи над $64,000 след неочакваното намаляване на лихвения процент с 50 базисни пункта от страна на Федералния резерв, което е първото му понижение от 4 години насам.
Този по-смел ход на Фед, който бе по-голям от очакваното намаление с 25 базисни пункта, изненада пазарните анализатори.
Решението на Федералния резерв доведе до ръст в цената на Биткойн и други криптовалути, което накара експертите да спекулират с бъдещите ценови тенденции. Старши анализаторът на FxPro Алекс Купцикевич отбеляза, че Биткойн е изправен пред ключова съпротива около $64,000.
Той смята, че надхвърлянето на това ниво може да доведе до по-нататъшни печалби, като се има предвид, че BTC е в низходящ тренд от март насам.
Крис Арулия от Bybit добави, че в исторически план намаляването на лихвените проценти е стимулирало рисковите активи като криптовалутите. Той предполага, че траекторията на Биткойн ще зависи до голяма степен от краткосрочните действия на инвеститорите.
Главният изпълнителен директор на Pi42 Авинаш Шекхар определи $60,000 и $62,000 като критични нива за водещата криптовалута. Той посочи, че покачване над $62,000 може да разпали бичи импулс, докато спад под $60,000 може да засили продажбения натиск.
Към момента на писане на статията BTC се търгува на ниво от $63,100 след седмичен ръст от над 8%.
Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.
Последният рекорд на Биткойн отново разпали дискусиите на крипто пазарите – не само за BTC, но и за това, което предстои.
Институционалният интерес към криптовалутите изглежда се възстановява, като американските спот Биткойн и Етериум ETF-и привлякоха общо над $1 милиард нетни входящи потоци в четвъртък, отбелязвайки най-силното си дневно представяне от януари насам.
Биткойн за кратко достигна $111,000, отбелязвайки нов исторически връх, преди да се върне обратно до около $108,000.