Тъй като по-младите поколения, особено поколението Z, родените между 1997 и 2012 г., започват да оформят финансовия свят, тяхната нарастваща склонност към криптовалутите може да доведе до големи промени във финансовите услуги.
Тази кохорта, която сега е на възраст от 12 до 27 години, подхожда към управлението на парите със свежа перспектива, което може да сигнализира за промяна в начина на функциониране на финансовите платформи, според анализаторите на Bernstein.
Милениалите и поколението Z оказват все по-голямо влияние върху динамиката на богатството на домакинствата. За разлика от своите предшественици от поколението „Бейби бумъри“, които традиционно разчитат на банки и брокерски къщи, тези по-млади групи се очаква да насърчават нови финансови модели.
Неотдавнашни проучвания на големи платформи за криптовалути, като Coinbase, разкриват, че по-младите хора смятат традиционното банкиране за остаряло и скъпо. Това предпочитание се подсилва от проучване на FINRA, което показва, че над половината от поколението Z в САЩ са склонни да инвестират в криптовалути.
Докладът подчертава преориентацията към децентрализирано финансиране (DeFi) и стабилни монети, които са дигитални валути, обвързани с традиционни активи като американския долар. Това предпочитание показва значително отдалечаване от конвенционалното банкиране към управление на финансите по веригата. Понастоящем около 27 милиона портфейла участват в транзакции със стабилни монети всеки месец.
Напредъкът в блокчейн технологията намалява разходите за транзакции, като международните преводи струват по-малко от един цент за суми около $1,000. Това повишаване на ефективността подпомага растежа на стабилните монети, които са в обращение за около 160 млрд. долара.
Освен това интегрирането на изкуствения интелект (AI) може да повиши ефективността на трансакциите със стабилни монети, което ще направи плащанията още по-достъпни и рационализирани в бъдеще.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.