Трудността на добива на Биткойн (BTC) нарасна с 3.6%, достигайки нов исторически връх, благодарение на безпрецедентната хешираща скорост в мрежата.
Според Mempool корекцията на трудността при блок 860,832 е повишила нивото до 92.67 трилиона, надминавайки предишния рекорд от 90.67 трилиона, поставен през юли.
Трудността на добива на Биткойн отразява колко трудно е да се добиват нови блокове спрямо най-лесното възможно ниво. Тази корекция се извършва на всеки 2,016 блока (приблизително две седмици), за да се поддържа постоянно време за откриване на блокове от около 10 минути, независимо от броя на активните миньори.
Когато към мрежата се присъединят повече миньори, трудността се увеличава, като се изисква повече изчислителна мощност за добиване на нови блокове.
Неотдавнашното повишение е резултат от участието на повече миньори в мрежата, като скоростта на хеширане на Биткойн достигна рекордните 693.84 екзахаша в секунда (EH/s). Въпреки това, след последното халвинг събитие на Биткойн, миньорите се сблъскаха с намалени приходи, като дневните приходи спаднаха до между $25 и $30 милиона от пика от $72.4 милиона. Въпреки финансовия натиск, особено върху по-малките оператори, по-големите миньори продължиха да процъфтяват, като модернизираха оборудването и разширяваха капацитета си.
Нов доклад на CryptoQuant подчертава исторически силна обратна корелация между американския долар и Биткойн, която може да сигнализира за следващия етап на крипто пазара.
Според нови данни от CryptoQuant, ликвидността на Биткойн от страна на продавачите достига критични нива, което потенциално поставя основите за следващото голямо покачване на цените.
Според скорошен анализ на крипто компанията Alphractal, Биткойн може да не е достигнал своя пик в настоящия пазарен цикъл.
iShares ВТС Trust (IBIT) на BlackRock официално премина границата от 700,000 BTC, затвърждавайки позицията си на един от най-бързо развиващите се борсово търгувани фондове във финансовата история.