Макроикономическият анализатор Лин Олдън е оптимист за дългосрочните перспективи на BTC поради нарастващите лихвени плащания по държавния дълг на САЩ, който надхвърли $35 трилиона.
В последния си бюлетин Олдън подчерта силната корелация на Биткойн с глобалната ликвидност и смята, че тази тенденция ще се запази.
Петгодишната й прогноза за Биткойн остава положителна, въпреки че тя съветва да се управлява волатилността на портфейла. Олдън обяснява бичата си перспектива с очакваните високи дефицити, пред които ще бъде изправено правителството на САЩ през следващите години.
Според Бюджетната служба на Конгреса националният дълг може да достигне $55 трилиона в рамките на десетилетие, което ще добави над $20 трилиона нов публичен дълг.
Очаква се увеличението на лихвените плащания по този дълг да повиши глобалната ликвидност, което според Олдън ще бъде от полза за Биткойн. Тя отбеляза, че тези разходи за лихви се вливат в частния сектор, стимулират части от икономиката и допринасят за инфлационен натиск.
За фискалната 2024 г. Министерството на финансите на САЩ предвижда лихвени плащания в размер на $763 милиарда, което ги прави втория по големина държавен разход след социалното осигуряване.
Навърши се една година от последното халвинг събитие на Биткойн и дългосрочните притежатели имат повод за оптимизъм.
Супермаркет в Цуг, Швейцария, започна да приема плащания с Биткойн, с което се присъединява към разширяващия се списък с търговци на дребно, които приемат криптовалути.
След период на несигурност и голяма ценова волатилност на пазарите на акции и криптовалути на фона на сътресенията с митата на Тръмп, инвеститорите изглеждат по-спокойни.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.