Крипто анализаторът TechDev предполага, че Биткойн (BTC) и други дигитални активи може би преживяват значителен мечи капан преди потенциално възходящо движение.
TechDev сподели графика, илюстрираща пазарните цикли на Биткойн. Той описва настоящата фаза като „мечи капан“, който според него ще бъде последван от фази на подновен оптимизъм, страх от пропуснати възможности (FOMO) и еуфория, преди да се достигне връх и да се навлезе в бичи трап.
— TechDev (@TechDev_52) September 6, 2024
Експертът също така посочи, че господстващото положение на USDT на крипто пазара изглежда неблагоприятно, което свидетелства за това, че стабилните монети скоро могат да бъдат обменяни в големи обеми за други дигитални активи, което може да доведе до ръст на цените.
Сравнявайки тенденциите в цената на Биткойн с Nikkei 225, основният японски борсов индекс, TechDev спекулира, че BTC може да достигне до $760,000 между 2028 и 2029 г., преди да се изправи пред продължителен мечи пазар, подобно на представянето на Nikkei през 90-те години на миналия век.
Въпреки неотдавнашния спад на крипто пазара, aнализаторът остава оптимист. Той отбеляза, че сегашните нива на страх на пазара и неотдавнашните коментари на песимисти са типични за спекулативните тенденции и често предшестват възходящите движения. TechDev подчерта, че екстремният страх в исторически план е бил предшественик на значителни ценови повишения, предполагайки, че неотдавнашните пазарни условия може да са част от този модел.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.