В четвъртък спот Биткойн ETF-ите претърпяха значителни нетни изходящи потоци, възлизащи на $71.8 милиона, което е трети пореден ден на отлив.
IBIT на BlackRock, най-големият спот Биткойн ETF по размер на нетните активи, регистрира първия си нетен отлив от 1 май насам, с отрицателни потоци от $13.5 милиона. GBTC на Grayscale продължи да се сблъсква с тегления от страна на инвеститори, губейки $22.7 милиона, докато FBTC на Fidelity се сблъска с отлив от $31.1 милиона.
Други спот Биткойн ETF-и, като BITB на Bitwise и BRRR на Valkyrie, също отбелязаха изходящи потоци от съответно $8.1 милиона и $1.7 милиона.
Все пак ARKB беше изключение, като регистрира нетни входящи потоци от $5.3 милиона.
Спот Етериум ETF-ите също отбелязаха отрицателно движение, макар и в по-малък мащаб, с нетни изходящи потоци от $1.7 милиона в четвъртък.
Ethereum Trust (ETHE) на Grayscale поведе загубите, като бяха изтеглени $5.3 милиона. Това донякъде беше балансирано от нетния приток на $3.6 милиона в Grayscale Ethereum Mini Trust (ETH). Другите седем спот Етериум ETF-а не отчетоха отлив през този ден.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Solana (SOL) се приближава до критично техническо ниво, което може да предизвика значителен пробив. Според крипто анализатора Али Мартинез, седмично затваряне над $170 може да предизвика ново покачване и потенциално да отвори вратата за рали към нивото от $2,000.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.