Докладът за второто тримесечие, изготвен от OKX и The Economist, разкрива, че дигиталните активи бързо привличат интереса на институционалните инвеститори, като се очаква пазарната им стойност да надхвърли $10 трилиона до 2030 г.
Понастоящем общата стойност на крипто пазара възлиза на около $2 трилиона.
В доклада се подчерта нарастващата промяна в разпределението на активите към дигиталните активи, като се прогнозира, че до 2027 г. институционалните инвеститори ще увеличат дела на дигиталните си активи от сегашните 1%-5% до 7%.
В него се отчита, че институционалните инвеститори желаят да разширят портфейлите си отвъд традиционните криптовалути, за да включат нови инвестиционни опции като ипотеки, крипто деривати и токенизирани облигации. Същевременно се изтъква, че непоследователното регулиране и фрагментираната ликвидност могат да представляват предизвикателство за по-широк прием.
Нарастващият интерес от страна на капиталовите посредници и банките стимулира създаването на нови инвестиционни продукти, включително спот борсово търгувани фондове (ETF), борсово търгувани облигации, блокчейн платформи, използващи децентрализираната Web 3.0 технология и дори крипто телефони. Тайс ван Бовен, главен трейдър за дигитални активи във VanEck, подчерта нарастващото търсене на тези продукти и значението им за посрещане на пазарните нужди.
Атаф Ахмед, главен изпълнителен директор на Graphene Investments, отбеляза:
Тъй като реалните активи се токенизират, дигиталните активи все повече ще се превръщат в основна част от повечето портфейли. Ценните книжа, облигациите и дигиталните валути на централните банки в крайна сметка ще бъдат интегрирани в блокчейн технологията.
Основателят на Binance, Чанпен Джао, отхвърли твърденията, че е свързан с World Liberty Financial (WLF), крипто проект, свързана със семейството на Доналд Тръмп.
Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, наскоро сподели информация за своите крипто активи, докато отговаряше на дискусия в социалните мрежи.
Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.