Начало » Главният изпълнителен директор на BitMEX разкритикува подхода на Фед към лихвените проценти

Главният изпълнителен директор на BitMEX разкритикува подхода на Фед към лихвените проценти

29.08.2024 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Главният изпълнителен директор на BitMEX разкритикува подхода на Фед към лихвените проценти

Артър Хейс, главен изпълнителен директор на BitMEX, изрази загриженост относно потенциалното намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв, подчертавайки разминаването между политическите мотиви и разумната икономическа политика.

Хейс твърди, че макар намаляването на лихвените проценти да предлага краткосрочно облекчение, то не отговаря на необходимостта от дългосрочна икономическа стабилност.

Пазарите очакват намаление на лихвените проценти с 25 базисни пункта както през септември, така и през ноември, като някои спекулират за по-голямо намаление през декември. Хейс критикува този подход, сравнявайки го с бърз прием на захар – полезен в краткосрочен план, но недостатъчен за постигане на устойчиво икономическо здраве. Той предполага, че истинската, трайна икономическа подкрепа изисква стабилно увеличение на паричното предлагане.

Хейс също така изказва опасения относно въздействието на намаляването на лихвените проценти върху динамиката на световните валути. Той изтъкна, че намаляването на лихвените проценти би могло да намали разликата в лихвените проценти между щатския долар и други валути, като например японската йена. Тази загриженост се потвърждава от неотдавнашните реакции на световните пазари на сигналите за намаляване на лихвените проценти от страна на Японската централна банка.

Според Хейс централните банки трябва да се съсредоточат върху поддържането на постоянно парично предлагане, а не да разчитат единствено на намаляване на лихвените проценти. Той смята, че устойчивият икономически растеж изисква баланс между печатането на пари и контрола на инфлацията. Освен това експертът критикува начина, по който сегашната администрация използва финансовите политики като средство за стимулиране на фондовия пазар преди изборите в САЩ през 2024 г., дори ако подобни мерки могат да бъдат вредни в дългосрочен план.

Подходът на Федералния резерв към паричната политика продължава да бъде предмет на дебати, като неотдавнашните гласувания на регионалните банки на Фед отразяват различни мнения относно корекциите на лихвените проценти. Бъдещата насока на политиката на Фед вероятно ще зависи от предстоящите икономически данни, включително от растежа на заетостта, потребителските разходи и тенденциите в инфлацията.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Чанпен Джао с коментар за предполагаемите му задкулисни крипто игри с Доналд Тръмп

Основателят на Binance, Чанпен Джао, отхвърли твърденията, че е свързан с World Liberty Financial (WLF), крипто проект, свързана със семейството на Доналд Тръмп.

24.05.2025 12:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Виталик Бутерин разкри част от портфолиото си – ето какво притежава съоснователя на Етериум

Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, наскоро сподели информация за своите крипто активи, докато отговаряше на дискусия в социалните мрежи.

24.05.2025 11:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Икономическата обстановка в САЩ се влошава – експерти с предупреждение за дълга

Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.

24.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Уолстрийт обмисля съвместна стабилна монета с напредъка на регулациите в САЩ

Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.

23.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.