Илон Мъск изрази подкрепата си за нов законопроект за регулиране на изкуствения интелект в Калифорния, въпреки някои опасения, че той може да потисне иновациите в тази област.
На 27 август Мъск сподели мнението си в социалните мрежи, като призна, че законопроектът, известен като SB 1047, може да обезпокои някои, но е важен. Той подчерта дългогодишната си подкрепа за регулирането на потенциално рискови технологии.
Въведен по-рано тази година, SB 1047 изисква от разработчиците да прилагат надеждни мерки за безопасност, включително функция за „аварийно спиране„, за да се предотвратят тежки последици като големи кибератаки.
Критиците твърдят, че законопроектът може да наложи прекомерни ограничения върху иновациите в областта на изкуствения интелект. Известни личности в технологичната сфера, сред които Гийом Вердон и Джейсън Куон от OpenAI, се притесняват, че този ход може да прогони талантите от Калифорния и да възпрепятства напредъка.
Противопоставянето обхваща и видни политици и лидери, включително Нанси Пелоси и представители на големи технологични компании. Те твърдят, че законопроектът може да създаде тревожен прецедент за правителствен контрол върху технологиите.
Поддръжниците обаче твърдят, че законопроектът е от решаващо значение за обществената безопасност и националната сигурност. Щатският сенатор Скот Винер, който е съавтор на законопроекта, и Дан Хендрикс от Центъра за AI безопасност го защитиха, като изтъкнаха разпоредбите му за независими одити на сигурността и създаването на нов отдел за надзор.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.