Общата пазарна капитализация на стабилните монети, с изключение на алгоритмичните стабилни монети, достигна исторически връх от над $168 милиарда през уикенда, надминавайки предишния връх от $167 милиарда през март 2022 г., според данни на DefiLlama.
Пазарната капитализация беше спаднала до около $122 милиарда през октомври, но от началото на 2024 г. непрекъснато нараства.
Рейчъл Лукас, криптоаналитик в BTCMarkets, предполага, че нарастването на пазарната капитализация на стабилните монети показва повишен интерес от страна на институционалните инвеститори, които разглеждат стабилните монети като сигурно убежище в несигурните пазарни условия.
Тя отбеляза, че нарастващото използване на стабилни монети от институциите подчертава промяната към интегриране на тези дигитални активи в стратегии за търговия и дългосрочни портфейли.
Пазарната капитализация на USDT, най-голямата стабилна монета, е нараснала от $91.6 милаирда през януари до $117.889 милиарда към момента на писане на статията, като сега съставлява приблизително 70% от общата пазарна капитализация на сегмента.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.