Tether, емитентът на водещата стабилна монета USDT, взе решение да не стартира свой собствен блокчейн.
Според Паоло Ардоино, главен изпълнителен директор на компанията, това решение се дължи на наситения пазар и на стратегически съображения. В дискусия с Bloomberg News той подчерта, че настоящата блокчейн екосистема вече е добре обслужвана от съществуващите технологии, което предполага, че стартирането на нов блокчейн може да не е най-ефективният подход предвид високото качество на наличните опции.
Ардоино наблегна, че фокусът на Tether остава върху това да гарантира, че USDT поддържа своята ефективност и сигурност чрез съществуващите блокчейн платформи, които се използват като „транспортни слоеве„. Този подход отразява удовлетвореността на компанията от настоящата инфраструктура и стратегията ѝ да използва съществуващите блокчейни за постигане на максимална ефективност на своята стабилна монета.
Освен това на 19 август Tether разшири обхвата на USDT до блокчейна на Aptos. Този ход има за цел да намали таксите за транзакции и да подобри глобалната достъпност. Интеграцията има за цел да се възползва от скоростта и мащабируемостта на Aptos, предоставяйки на потребителите минимални разходи за транзакции. Решението на Tether да се интегрира с Aptos следва значителната активност на блокчейна, който през май постави рекорд със 157 милиона транзакции за един ден.
Освен това Tether прави стъпки към Близкия изток, като си сътрудничи с Phoenix Group и Green Acorn Investments за пускането на стабилна монета, подкрепена с дирхами. Обявен на 21 август, тази нова стабилна монета ще бъде изцяло подкрепен от ликвидните резерви на ОАЕ и ще се придържа към стандартите на Tether за прозрачност и надеждност. Очаква се инициативата да предложи на потребителите рентабилен начин за използване на дирхама на ОАЕ при дигитални транзакции.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.