Optimism наскоро въведе безусловни доказателства за измама, което е значителен напредък за нейната базирана на Етериум мрежа от втори слой.
Тази нова система позволява на всички потребители, а не само на избрани вносители на заявки, да оспорват потенциално измамни транзакции, с което се прави стъпка към това, което съоснователят на Етериум Виталик Бутерин описва като децентрализация от първи етап. Този етап изисква функционална система за доказване на измами с многозначен резервен вариант за справяне с потенциални проблеми.
Въпреки това, малко повече от два месеца след въвеждането на тази система на 10 юни, Фондацията Optimism се върна към „permissioned“ модел поради няколко установени грешки. Тези проблеми, открити чрез одити, ръководени от общността, предизвикаха временното повторно активиране на системата за резервен вариант с разрешение, за да се осигури стабилност, докато бъдат направени корекциите.
В предложението на OP Labs до форума за управление на Optimism се пояснява, че няма риск за потребителските активи и че резервната система е предпазна мярка.
В предложението подробно се описват уязвимостите, включително два проблема с висока степен на опасност, но се уверява, че те не застрашават средствата на потребителите. Някои компоненти, свързани със системата за доказателство за измама, не бяха включени в първоначалните одити, но резервните механизми са предназначени за отстраняване на всички потенциални грешки, без да се засяга потребителската сигурност.
В предложението се предлага ъпгрейд, известен като „Granite„, да се планира за 10 септември в 19:00:01 (българско време). Този ъпгрейд включва няколко промени в мрежата, включително хард форк от втори слой. Въпреки че самия хард форк не е бил одитирано, OP Labs е извършил преглед на сигурността и го счита за нискорисков. Оптимизмът все още не е предоставил допълнителни коментари относно ситуацията.
JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Тайланд се готви да емитира дигитални инвестиционни токени на стойност $150 милиона, като чрез блокчейн технологията ще отвори достъп до държавни облигации за обикновените граждани.
Lido може скоро да промени начина, по който се вземат решения в рамките на своята екосистема. Ново предложение, LIP-28, представено на 8 май, има за цел да даде на притежателите на стейкнати Етериум токени (stETH) правото да се противопоставят на потенциално вредни решения, взети от гласуващите с LDO токени.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.