Инвестиционна компания планира да получи заем в размер на 1 милаирд йени, което се равнява на $6.8 милиона, за да укрепи своите Биткойн притежания, както се посочва в съобщение от 8 август.
По-рано тази седмица Metaplanet оповести намерението си да набере 10.08 милиарда йени (приблизително $70 милиона) чрез издаване на 11-та серия права за придобиване на акции на всички обикновени акционери.
Това предлагане позволява на акционерите да закупят по едно право за придобиване на акции на обикновена акция, с опция за закупуване на акции на цена 555 йени (около $4) между 6 септември и 15 октомври.
Компанията счита, че тези придобивания са от решаващо значение за дългосрочната ѝ стратегия.
Те заявиха:
Нашата основна политика е да държим Биткойн в дългосрочен план; ако обаче Биткойн се използва в операциите, приложимият Биткойн баланс ще бъде класифициран като текущ актив в баланса.
Според информацията тази новина повиши цената на акциите на компанията с над 20%, достигайки 893 йени към момента на писане на статията.
Това е продължение на възходящата тенденция, наблюдавана откакто компанията пренасочи фокуса си към Биткойн, като акциите ѝ са нараснали с повече от 458.13% от началото на годината.
Що се отнася до заема, Metaplanet планира да заеме средствата при годишен лихвен процент от 0.1% за период от шест месеца.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.