След неотдавнашния пробив на Китай в областта на времевите кристали, работещи при стайна температура, изследователите и политиците в САЩ, Обединеното кралство и ЕС активизират усилията си за усъвършенстване на квантовите изчисления.
Физици от университета Цинхуа, заедно с колеги от Дания и Австрия, разкриха в проучване от 2 юли създаването и наблюдението на времеви кристали при стайна температура. Това откритие подтикна западните квантови лаборатории да ускорят проучванията си и да създадат нови сътрудничества.
Времевите кристали, концепция, предложена за първи път от физика Франк Вилчек през 2012 г., представляват ново състояние на материята. За разлика от традиционните кристали, които се повтарят в пространството, времевите кристали варират между различни състояния с течение на времето, подобно на цикличен GIF. Това уникално свойство е симулирано преди това от квантови компютри през 2021 г., което показва потенциал за изследване на екзотични състояния на материята.
Постигането на времеви кристали при стайна температура може да доведе до значителен напредък в областта на квантовите компютри, като потенциално позволи създаването на стабилни кубове, които изискват по-малко енергия и инфраструктура. В отговор на това развитие западните държави засилват инициативите си за квантови проучвания.
В САЩ DARPA и щатът Илинойс обещаха по $140 милиона за създаването на нов център за квантови изчисления в Чикаго. Междувременно правителството на Обединеното кралство е отделило около $127 милиона за развитието на пет квантови центъра, ръководени от Оксфордския университет. Освен това Масачузетският технологичен институт и Университетът в Копенхаген обявиха мултимилионно сътрудничество за по-нататъшни изследвания в областта на квантовите изчисления.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.