Пазарът на криптовалути показва признаци на възстановяване, тъй като днес общата пазарна капитализация нарасна с 1.3%, достигайки $2.43 трилиона.
Биткойн успя за кратко да пробие нивото от $69.000, но се върна назад до сегашната си цена от $68.800.
Въпреки това отстъпление, BTC все още е нагоре с 2% на седмичната графика и има 24-часов търговски обем от около $23.1 милиарда.
През последните 24 часа от пазара бяха ликвидирани $80.36 милиона ($29.62 милиона са лонг позиции и $54.49 милиона шорт позиции).
1-дневният технически анализ от TradingView остава изключително бичи, като обобщението и пълзящите средни сочат „силна покупка“ при 17 и 14, докато осцилаторите показват „покупка“ при 3.
Много алткойни последваха примера, като най-големият печеливш за днес беше eCash, който нарасна с 14.9% и има търговски обем над $100 милиона,
Има обаче един алткойн, който не показва много бичи настроения по време на този скок, и това е Етериум.
Въпреки че Етериум наскоро получи зелена светлина от SEC за спот ETF-и, цената на ETH изглежда изостава от тази на Биткойн.
Към момента на писане на статията Етериум се оценява на $3,261 с 7.24% седмичен спад и $11.8 милиарда търговски обем.
Въпреки положителния старт на спот ETF-ите на ETH, тези фондове изглежда регистрират отлив през последните 2 дни. Много анализатори и криптоексперти все пак са оптимистично настроени относно бъдещото представяне на ETF и положителното въздействие върху цената на Етериум.
Въпреки това 1-дневният технически анализ на Етериум от TradingView изглежда по-скоро мечи. Обобщените и пълзящите средни понтират към „продажба“ съответно на 11 и 10, докато осцилаторите остават „неутрални“ на 9.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.