Вицепрезидентът на Нигерия Кашим Шетима стартира инициативата за обучение и аутсорсинг на блокчейн и технологии за изкуствен интелект в Джигава, чиято цел е да превърне Нигерия в лидер в областта на дигиталните технологии в Африка.
Партнирайки си с Gluwa, програмата ще обучава 1,000 нигерийци годишно в AI и блокчейн.
Президентът Бола Ахмед Тинубу въведе и безвъзмездна помощ от 150,000 наири ($90) за микро, малки и средни предприятия (MSME), за да стимулира местния финтех сектор. Шетима уточни, че тази безвъзмездна помощ не подлежи на връщане.
Шетима откри и четвъртото издание на Разширената национална платформа за MSME в подкрепа на малкия бизнес в цяла Нигерия.
Междувременно в Нигерия се затегнаха крипто разпоредбите. През май Тинубу забрани peer-to-peer търговията с криптовалути с наира, за да предотврати обезценяването на валутата.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), ръководена от Емомотими Агама, ограничи транзакциите и търговията с наира на Binance, повдигайки обвинения в укриване на данъци и пране на пари срещу борсата и нейните ръководители.
Въпреки тези ограничения, търговията с криптовалути в Нигерия остава силна, като от юли 2022 г. до юни 2023 г. обемите са се увеличили с 9% до $56.7 милиарда.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.