На 24 юли 2024 г. MonoSwap, децентрализирана борса, разкри, че е била хакната, и посъветва потребителите да изтеглят средствата си и да избягват добавянето на нови.
На 24 юли 2024 г. MonoSwap, децентрализирана платформа за обмен и стейкинг, разкри, че е била хакната, и препоръча на потребителите да изтеглят средствата си и да избягват добавянето на нови. Платформата също така предупреди да не се кликва върху злонамерена връзка, идентифицирана в предупреждение в социалните медии.
Пробивът е настъпил на 23 юли 2024 г., когато разработчик е станал жертва на фишинг схема, прикрита под формата на обаждане от инвеститор в рисков капитал. Измамниците са инсталирали вирус на компютъра на разработчика, получавайки достъп до портфейлите и договорите на платформата, което е довело до значителни загуби на стейкната ликвидност.
В момента MonoSwap разследва атаката и работи с инвеститори в рисков капитал, за да реши проблема.
Съоснователят на CoinGecko Боби Онг предупреди на 11 юли 2024 г. за ръст на крипто хакерските атаки, отдавайки го на пропуските в сигурността след продажбата на бизнеса с домейни на Google на Squarespace, което наруши двуфакторното удостоверяване.
Последните инциденти включват фишинг пренасочване на сайта на Compound Finance, което вече е отстранено, и хакване на индийската борса WazirX за $235 милиона на 18 юли 2024 г., за което се твърди, че е извършено от севернокорейската Lazarus Group.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.