На 24 юли Ferrari обяви плановете си да разшири възможността за плащане с криптовалута до европейските си представителства до края на месеца.
След успеха на тази услуга в САЩ, италианският производител на спортни автомобили има за цел да въведе крипто плащанията в повече региони по света до края на 2024 г., макар че това ще бъде ограничено до страните, в които дигиталните валути са законно признати.
Решението на Ferrari да приеме плащанията с криптовалути идва след наблюдение на рязкото нарастване на крипто пазара през 2023-2024 г. Първоначално компанията си партнира с BitPay в САЩ, за да обработва транзакции в Биткойн, Етериум и USDC. BitPay незабавно ще конвертира крипто плащанията в традиционна валута, като предпазва представителствата от волатилността на цените и елиминира клиентските такси.
От Ferrari все още не са обявили дали ще използват други процесори за плащане в Европа или другаде.
Tesla, която за кратко приемаше плащания с Биткойн в началото на 2021 г., спря тази практика поради екологични опасения, свързани с добива на Биткойн. Въпреки че голяма част от добива премина към по-екологични методи, Tesla не е възобновила плащанията с Биткойн.
Междувременно Илон Мъск изрази загриженост за бъдещата стабилност на щатския долар, което предполага, че връщането към приемането на Биткойн може да е на хоризонта и може да вдъхнови други компании да последват примера му.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.