Брокер на FTX с опит в делата на Mt Gox, Celsius и Voyager Digital е задължен да върне $1.9 милиона, след като е използвал присвоените средства за лична изгода и крипто инвестиции.
Томас Бразиел, основател на колекторските крипто компании 117 Partners и 507 Capital, бе признат за виновен за присвояване на средства от синдик, свързан с фалиралата фирма Fund.com. Според Wall Street Journal съдът в Делауеър е постановил миналия четвъртък, че Бразиел е злоупотребил с активите, които е трябвало да ликвидира и разпредели на инвеститорите.
Вместо да изпълнява своите отговорности, той се е отдал на разточителен начин на живот, като е похарчил $1 милион за хотели, дрехи, произведения на изкуството и скъпи бижута. Той също така отклонил средствата в криптовалути, други искове за несъстоятелност, високорискови акции и заеми с ливъридж.
Съобщава се, че 117 Partners е обработила $300 милиона в искове за несъстоятелност на FTX, а 507 Capital е придобила близо 4,000 BTC в искове срещу Mt. Gox за $1 милион.
Разследването за присвояване на средства на Бразиел започна през 2022 г., след като акционер го обвини в кражба на $3 милиона. Въпреки опитите да скрие прегрешенията си, той в крайна сметка признава констатациите. Наредено му е да възстанови сумата в срок от 20 дни.
В четвъртък Бразиел беше публикувал следното съобщение: „Аз съм на гребена на вълната – имам голям късмет – но няма да се откажа“, въпреки че това съобщение бе изтрито впоследствие.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.