Робърт Кийосаки, известен най-вече с бестселъра си за лични финанси „ Богат татко, беден татко“, обяви своите две нови инвестиции като примери за „безгранични“ стартиращи предприятия, които ще обсъди на конференция, организирана от неговия бизнес партньор Кен Макелрой.
Една от тези инвестиции е проект за литиева мина на стойност $5 милиарда, който Кийосаки инициира поради решаващата роля на лития в производството на електронни превозни средства.
Той описва лития като „нов благороден метал“, който е от съществено значение за батериите на електромобилите.
Кийосаки вярва, че литият помага за спасяването на планетата, оприличавайки своя стартъп на предложенията за „зелен нов курс“, насочени към борбата с изменението на климата.
Той основа това предприятие заедно с колегата си предприемач Марин Катуза. Литиевата мина се намира в Канада, а Кийосаки обясни, че подобен проект „прави инвеститорите по-богати и спасява планетата“.
Втората инвестиция на Кийосаки е проект за въглеродни кредити на стойност милиард долара, чиято цел е да спаси милиони дървета и да обогати земеделските производители в световен мащаб.
Въпреки силното възстановяване на S&P 500, главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Даймън счита, че инвеститорите може да пренебрегват предупредителните сигнали, които биха могли да означават проблеми за икономиката.
Kraken засилва присъствието си на европейския пазар на крипто деривати, активирайки регулаторeн лиценз, придобит чрез кипърска инвестиционна компания по-рано тази година.
От Binance се стремят да отхвърлят съдебния иск за $1.76 милиарда, заведен от наследниците на FTX, с аргумента, че съдебното дело е опит да се пренапише историята на собствения крах на фалиралата борса.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.