Нарастват спекулациите, че Обединеното кралство може да обмисли продажбата на своите BTC притежания след неотдавнашната продажба на Германия.
Рейчъл Рийвс, новият канцлер на хазната, е изправена пред икономически предизвикателства и може да използва значителните резерви на Обединеното кралство в Биткойн, които се оценяват на около $5 милиарда, за да финансира плановете си.
Тази потенциална продажба може да доведе до значителен спад в BTC цената, подобно на пазарното въздействие, наблюдавано след стъпката на Германия.
Рийвс, който преди това е работил в Английската централна банка, преценява дали да ликвидира тези активи, които са получени чрез съдебни действия срещу голям участник в прането на пари.
Продажбата би могла да осигури незабавно финансово облекчение, но може и да дестабилизира Биткойн пазара. Исторически прецеденти, като продажбата на 50,000 BTC в Германия, довела до 15% спад на цената, предполагат възможни негативни ефекти.
Рийвс би могъл също така да проучи възможността за коригиране на крипто регламентите, за да се смекчат пазарните смущения и да се привлекат инвестиции. С разширяването на ролята на Биткойн в съдебните производства начинът, по който се управляват тези активи, ще бъде наблюдаван отблизо. Понастоящем цената на водещата криптовалута показва волатилност, като се търгува около $67,300.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.