Играчите на популярната игра Hamster Kombat, базирана в Telegram, са обект на фишинг атаки, като измамниците се опитват да се възползват от популярността на играта.
Hamster Kombat се превърна в една от най-бързо развиващите се мобилни игри, като ежедневно привлича милиони нови потребители.
Компанията за киберсигурност Kaspersky наскоро разкри тези фишинг схеми. Според експерта по сигурността Олга Свистунова измамниците подвеждат играчите, като им обещават да конвертират гейминг монетите в рубли чрез измамни линкове, изискващи данни за вход в Telegram. След като потребителите въведат своите идентификационни данни, нападателите получават достъп до личните им акаунти, което позволява кражба на данни, изнудване и изпращане на фалшиви съобщения.
Тези атаки са насочени предимно към играчи в Русия, но има опасения, че измамници от други региони могат да възприемат подобни тактики.
Самата игра е събрала 239 милиона потребители само за 81 дни, като ежедневно се присъединяват 4-5 милиона нови играчи, което я прави една от най-бързо развиващите се дигитални услуги в световен мащаб, както отбелязва основателят на Telegram Павел Дуров.
Освен това измамниците се възползват от популярността на играта, като предлагат фалшиви airdrop събития свърани с Hamster Kombat, водещи до измамни връзки, предназначени за кражба на идентификационни данни за крипто портфейли. Свистунова от Kaspersky подчерта, че тези измамници заблуждават потребителите, като твърдят, че продават криптовалута Hamster с отстъпка, като в крайна сметка целят да получат достъп до криптопортфейлите им.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.
Разговорите за създаването на единна валута на страните от БРИКС, която да се конкурира с щатския долар, се сблъскаха със суровата реалност. Централната банка на Бразилия заяви категорично, че в блока просто няма достатъчно финансови ресурси, за да се подкрепи такава амбициозна инициатива.