В петък акциите се повишиха, като индексите Dow, S&P и Nasdaq отбелязаха значителен ръст.
Dow затвори над границата от 40,000 пункта, но не успя да постави нов рекорд.
Въпреки общите положителни настроения, акциите на големи американски банки като JPMorgan Chase, Wells Fargo и Citigroup се понижиха, въпреки че отчетоха добри тримесечни печалби.
Петъчното възстановяване на пазарите отбеляза забележителен обрат спрямо предходната сесия, когато S&P и Nasdaq се понижиха след по-слаб от очакваното доклад за индекса на потребителските цени през юни.
Освен това индексът на цените на производителите за юни надхвърли очакванията, което свидетелства за продължаващ инфлационен натиск в икономиката.
Междувременно доходността на 10-годишните държавни облигации спадна до 4.187% в края на борсовия ден, отразявайки известна предпазливост на инвеститорите на фона на смесените икономически сигнали.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).