Тъй като Венецуела постепенно се възстановява от неотдавнашната си икономическа криза, все повече семейства разчитат на криптовалутите.
Традиционно голяма част от парите се превеждат чрез международни банкови системи или платформи като Western Union или MoneyGram, характеризиращи се с високи такси до 7%. Волатилността на боливара и преводи, отнемащи до три работни дни, обаче превръщат криптовалутите в по-бърза алтернатива.
През последното десетилетие Венецуела се превърна в една от водещите държави, зависими от парични преводи, в рамките на Южна Америка. Твърди се, че близо 30% от венецуелските домакинства получават парични преводи след огромни миграционни промени. Според данни на Chainalysis за миналата година 9% от всички парични преводи, изпратени във Венецуела, са били под формата на криптовалута.
Само през последните десет години над 7.7 милиона венецуелци са избягали като мигранти или бежанци, като само през миналата година почти 300,000 са се установили в САЩ.
Когато се установят обаче, мигрантите често помагат на семействата си у дома. През 2018 г. венецуелците са получили над $5.4 милиарда под формата на парични преводи, което представлява около 6% от БВП на страната, а приблизително $461 милиона от тях са били чрез използване на криптовалута.
Съобщава се още, че с течение на времето се наблюдава увеличение с между петдесет и шестдесет процента на венецуелските имигранти, които изпращат пари у дома, въпреки че някои все още не могат да си го позволят.
Въпреки предимствата си, използването на криптовалута за парични преводи крие рискове като нестабилност на цените и регулаторна несигурност. Това може да означава също, че популярните „peer-to-peer“ платформи за конвертиране на криптовалути в боливари могат да бъдат лесно измамени, тъй като на тези платформи липсва регулация.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.
Solana (SOL) се приближава до критично техническо ниво, което може да предизвика значителен пробив. Според крипто анализатора Али Мартинез, седмично затваряне над $170 може да предизвика ново покачване и потенциално да отвори вратата за рали към нивото от $2,000.