Артър Хейс, основател на BitMEX, наскоро направи интересна публикация, в която разглежда динамиката на историческите икономически цикли, разграничавайки по-специално местните инфлационни цикли от глобалните цикли.
Хейс твърди, че в настоящия икономически климат, характеризиращ се с местен инфлационен натиск, Биткойн се е превърнал в по-добър и безопасен актив в сравнение със златото. Той отдава това на независимостта на BTC от националния контрол, което го превръща в надежден хедж срещу инфлацията.
В рамките на своя анализ той разглежда преобладаващите настроения в крипто общността, включително дебатите относно бичия пазар и корелацията на Биткойн с американските технологични компании с голяма капитал. Той съпоставя тези гледни точки с дискусиите относно променящата се геополитическа динамика и глобалните парични политики, твърдейки, че светът преминава от еднополюсен ред, доминиран от САЩ, към многополюсен пейзаж с участието на нововъзникващи сили като Китай, Бразилия и Русия.
Хейс представя рамка за инвестиране, основана на системите от убеждения. Инвеститорите, които имат доверие в системата, но не и в нейните лидери, се препоръчва да инвестират в акции, а тези, които имат доверие както в системата, така и в нейните лидери, трябва да помислят за държавни облигации. За скептично настроените и към двете се препоръчват активи като злато или Биткойн, които функционират независимо от правителствения контрол.
В периоди на вътрешна инфлация Хейс предлага да се инвестира приоритетно в злато и Биткойн, като се избягват акции и облигации. Обратно, по време на глобални дефлационни фази той препоръчва да се фаворизират акциите пред златото и облигациите.
Подчертавайки уязвимостта на държавните облигации от политически влияния като парични облекчения и фискални политики, насочени към избягване на прякото данъчно облагане, Хейс изтъкна устойчивостта на Биткойн като актив в несигурна икономическа среда, формирана от променящи се геополитически и парични условия.
Гледната точка на Хейс подчерта стратегическата роля на Биткойн като устойчив актив в условията на икономическа несигурност и геополитически промени, като предлага различна перспектива за ориентиране в инвестиционния избор на динамичните световни пазари.
Изглежда, че Strategy официално е влязла в топ 10 на корпоративните трезори на S&P 500 с огромните си авоари от $71 милиарда в Биткойн – заемайки 9-то място и прескачайки големи компании като Exxon, NVIDIA и PayPal.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.
Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.
След като президентът Тръмп официално подписа закона GENIUS, регулаторният пейзаж за стабилните монети в САЩ навлезе в нова фаза, което предизвика сериозни реакции от страна на водещите играчи в индустрията.