Анализът на ценовото представяне на Kaspa (KAS) в рамките на веригата гласи, че трейдърите продължават да показват силно търсене на алткойна.
Към момента индексът на относителната сила (RSI) на Kaspa е около 53 и има възходяща тенденция. RSI, импулсен осцилатор, измерва условията на свръхпокупка и свръхпродажба на даден актив по скала от 0 до 100. Стойности над 70 предполагат, че активът е свръхкупен и може да претърпи корекция, докато стойности под 30 показват, че е свръхпродаден и може да се възстанови.
С RSI от 53, Kaspa изпитва натиск за покупки от страна на пазарните участници. Това показва, че неотдавнашното увеличение на цените е подкрепено от реално търсене, което е от решаващо значение за поддържане на ралито.
След като наскоро Kaspa достигна исторически връх, много трейдъри на фючърсния пазар започнаха да откриват шорт позиции, както показва регистрираният отрицателен претеглен процент на финансиране от -0.0085%. Процентът на финансиране при безсрочните фючърсни договори се използва, за да се поддържа цената на договора близка до спот цената. Отрицателният резултат означава, че има по-голямо търсене на шорт позиции, което предполага, че повече трейдъри очакват цената на актива да се понижи.
Когато цената на Kaspa се коригира спрямо своя връх, това води до ликвидиране на множество лонг позиции. На 30 юни стойността на ликвидираните такива позиции достигна $586,220, което е най-високата еднодневна ликвидация от 16 март насам. Рязкото увеличаване на ликвидациите на лонг позиции предполага, че много трейдъри, които са залагали на продължаващо рали на цените, са били принудени да излязат от позициите си, когато цената неочаквано е спаднала. Този тип пазарна реакция подчерта нестабилността на Kaspa и акцентира върху рисковете, свързани с алткойн търговията.
Като цяло оценката на веригата показва, че въпреки неотдавнашната ценова корекция и ликвидациите на лонг позиции, Kaspa продължава да привлича значителен интерес от страна на трейдърите. Към момента на писане на статията криптовалутата се търгува на $0.018, отразявайки 8% спад за последните 24 часа. За сметка на това за същия времеви период, обемът на търговията е нараснал с над 40%.
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.
Нови данни от Santiment подчертават значителни разлики в разпределението на токените сред най-популярните криптовалути, разкривайки важни информации за трейдърите, които следят влиянието на големите играчи.