Според данни от IntoTheBlock съотношението на активните адреси на Биткойн е спаднало до най-ниското си ниво от ноември 2010 г. насам.
През юни съотношението на седмичните активни портфейли спадна до минимум от 1.22% и достигна връх от 1.32%.
Освен това общият брой на активните портфейли е намалял до нива, невиждани от 2018 г., като през тази седмица бяха регистрирани 614,770 активни портфейла.
Намаляващото съотношение на активните адреси предполага намалена активност при покупко-продажбите сред притежателите на Биткойн, което показва фаза на пазарна консолидация.
Хуан Пелицер, старши анализатор в IntoTheBlock, обясни спада в активността на BTC портфейлите с по-малкото участие на дребно в сравнение с предишни цикли.
Той заяви:
Тазгодишният поход към нов исторически връх беше подхранван от институционален капитал, а не от инвеститори на дребно. По-широката икономическа ситуация може да е повлияла на инвеститорите на дребно да направят по-малко инвестиции в криптовалути, отколкото в миналото.
Според него голяма част от мечите търговски дейности се извършват извън борсите, което не оказва значително влияние върху статистиката за ончейн активността на адресите.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Историческият скок на Биткойн над $111,000 тази седмица поднови спекулациите за това докъде може да стигне ралито – някои анализатори вече прогнозират $200,000 до края на 2025 г.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.
Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.