Предизвикателството да се намери убедителна и ясна асансьорна площадка за Етериум е предмет на обсъждане за крипто аналитиците, особено след одобрението на осем спот ETF за Етериум от Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC).
За разлика от Биткойн, който лесно се рекламира, Етериум не разполага с подобен прост слоган, с който да привлече поколението на бейбибумърите.
Джеймс Чек, водещ анализатор в Glassnode, подчерта този проблем в публикация от 24 май, като заяви:
„При Етериум все още няма асансьор, въпреки дългогодишните опити“. ETF анализаторът на Bloomberg Ерик Балчунас повтори това мнение, подчертавайки трудността да се прормени целта на ETH в лесно разбираема звукова хапка, която да намери отклик сред по-възрастните инвеститори, особено тези във възрастовия диапазон 60-80 години.
Простото и ефективно представяне на Биткойн като „дигитално злато“ е утвърдено, което улеснява инвестиционните мениджъри да съобщават стойността му на своите клиенти. По-сложната функционалност и по-широките случаи на използване на
Етериум обаче затрудняват обобщаването му с една-единствена, запомняща се фраза. Мат Хоуган, главен инвестиционен директор в Bitwise, предположи в подкаст на Bankless, че новите участници често бъркат Bitcoin и Ethereum като просто различни валути. Той препоръча да ги сравним с различни софтуерни компании, като Salesforce и Microsoft, за да илюстрираме как всеки блокчейн е оптимизиран за различни цели.
Други представители на индустрията предложиха различни аналогии, за да уловят същността на Етериум. Адам Кокран, партньор във фирмата за рисков капитал „Cinneamhain“, описвайки ETH като „дигитален петрол“, като обясни, че той захранва децентрализирани протоколи и е едновременно продуктивен и носи доходност.
Според информацията, Белият дом ускорява усилията си за регулиране на криптовалутите, като се очаква президентът Доналд Тръмп да подпише мащабен законодателен пакет за дигиталните активи преди лятната ваканция на Конгреса през август.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.