Начало » Европа затяга крипто регулациите с нови закони

Европа затяга крипто регулациите с нови закони

25.04.2024 21:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Европа затяга крипто регулациите с нови закони

Европейският парламент наскоро прие нови разпоредби, които имат за цел да наложат официални изисквания за надлежна проверка на крипто компаниите с цел борба с прането на пари.

По време на сесията в сряда Европейският парламент одобри набор от законодателни мерки, предназначени да засилят „процедурите за надлежна проверка и проверка на самоличността на клиентите„, които ще обхванат субекти като мениджърите на криптоактиви. Тези субекти също така ще бъдат задължени да докладват на съответните органи за всякакви подозрителни дейности.

Обхватът на новото законодателство се разпростира върху доставчиците на услуги за криптоактиви (CASP), включително централизираните борси за криптовалути, заедно с редица други субекти, като например хазартни услуги, както беше съобщено по-рано от The Block.

Патрик Хансен, директор „Стратегия и политика на ЕС“ на Circle, очакваше резултата от гласуването, като отбеляза, че следващата стъпка включва официално приемане от Съвета на ЕС, като прилагането е планирано три години след това.

Отговаряйки на неотдавнашните спекулации, Хансен уточни, че новите разпоредби не предполагат забрана на анонимните крипто портфейли или плащанията от портфейли за самостоятелно попечителство.

Вместо това регулациите са насочени предимно към CASP, които вече се регулират от MiCA (Markets in Crypto-Assets Regulation) – регулаторна рамка, създадена от Европейския съюз за надзор на дигиталните активи и техните пазари, която влезе в сила през юни 2023 г. и ще бъде напълно приложима до края на годината.

Хансен подчерта, че от тези CASP ще се изисква да се придържат към стандартни KYC/AML процедури, като например комплексна проверка на клиента (CDD), които са в съответствие със съществуващите задължения съгласно действащите разпоредби на AMLD5 за всички крипто борси и доставчици на попечителски портфейли, работещи в ЕС.

Разсъждавайки върху окончателния вариант на законодателството, Хансен го определи като положителен резултат за крипто индустрията. Той отбеляза, че по-ранните проекти са предлагали значително по-строг подход, включително KYC изисквания за лица/получатели, използващи портфейли за самостоятелно попечителство, но в крайна сметка усилията на индустрията са допринесли за приемането на основан на риска подход, предлагащ различни варианти.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Bitget Wallet се позиционира да интегрира криптовалутите в ежедневието

Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.

22.05.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Статутът на американския долар е застрашен – ще успее ли юана да го измести?

Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.

22.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Емитентите на стабилни монети в САЩ ще бъдат основни купувачи на американски облигации, твърди сенатор

Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.

22.05.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

ОАЕ одобри Bitcoin Suisse за крипто операции в страната

Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.

22.05.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.