Макар че плановете за разширяване на блока БРИКС са широко обсъждани, вътрешните напрежения сред членовете му са неоспорими.
Неотдавнашните разногласия породиха опасения за евентуално излизане на Индия от алианса, тъй като страната показа признаци на дистанциране и засилване на връзките със Запада.
Въпреки последователния растеж през последната година алиансът БРИКС е изправен пред предизвикателства, особено по отношение на позицията на Индия в групата. Въпросите ескалираха с руските санкции, засягащи покупките на петрол, което накара Индия да сключи значителна петролна сделка с Русия, спестявайки милиарди долари и насърчавайки дедоларизацията.
Въпреки това възникна напрежение, когато Русия поиска компенсация в китайски юани, подчертавайки съществуващите търкания между Индия и Китай. Това напрежение се изостри, когато Индия увеличи покупките на петрол от Съединените щати на фона на руските санкции, което противоречи на антизападната позиция на алианса БРИКС.
Това развитие повдига въпроси относно целите на алианса, особено относно ангажимента му за дедоларизация, предвид действията на Индия. Конфликтът подчертава предизвикателството да се балансират различните гледни точки в рамките на алианса, особено по отношение на икономическото сътрудничество и взаимната изгода.
Макар че напускането на Индия би било по-малко от идеално, то принуждава алианса да оцени настоящото си състояние и приоритети. Ситуацията поставя под въпрос мисията на съюза за насърчаване на сътрудничеството между държавите членки, като поражда опасения относно способността му да се съобразява с различни гледни точки.
В крайна сметка алиансът трябва да реши дали потенциалното напускане на Индия съответства на неговите цели и принципи. Макар да не е сигурно дали Индия ще напусне, тази възможност подчертава необходимостта алиансът да се справи с вътрешните различия и да поддържа визията си за многополюсен свят, основан на сътрудничество.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.