Очевидно е, че настоящият и бившият президенти, съответно Джо Байдън и Доналд Тръмп, са изразявали скептицизъм към Биткойн (BTC), като през 2021 г. Тръмп дори стигна дотам да го нарече "измама".
В търсенето на американски президенти, които биха подкрепили Биткойн, Люк Нихтер, професор в университета Чапман, специализиран в историята на президентите посочи три имена от различни епохи на американската история.
Ничтър подчерта, че се съмнява, че някой президент на САЩ би приел Биткойн като официална валута, сравнявайки го с опита за създаване на нова парична система – начинание, което често среща съпротива, подобна на създаването на частна армия.
Въпреки това той посочи президенти, които по различни причини можеше да са по-толерантни към Биткойн от последните лидери.
Първи в списъка е Андрю Джаксън, седмият президент, известен с популисткия си подход по време на мандата си от 1829 до 1837 г. Джаксън е известен с това, че се противопоставя на тогавашния финансов елит и налага вето върху ранната версия на Федералния резерв.
Според Нихтер пренебрежението на Джаксън към действащите финансови сили предполага, че той може да е симпатизирал на антисистемните настроения, споделяни днес от BTC ентусиастите.
След Джаксън е 37-ият президент Ричард Никсън. Въпреки че може би не е очевиден избор, Нихтер твърди, че радикалният ход на Никсън да откъсне САЩ от златния стандарт през 1971 г. показва желанието му да оспори конвенционалните парични политики. Отклонението на Никсън от традицията предполага, че той може да е бил отворен към идеите за алтернативни валути, особено като се има предвид склонността му към скептицизъм – качество, което се споделя от много хора в Биткойн общността.
Последният президент, когото Нихтер определя като потенциален поддръжник на Биткойн, е Томас Джеферсън, управлявал от 1801 до 1809 г. Джеферсън, известен с визията си за децентрализирано аграрно общество, контрастира с индустриализираната визия на Александър Хамилтън. Освен това репутацията на Джеферсън като запален експериментатор, който постоянно проучва нови идеи, прави виждането, че той можеше да бъде заинтригуван от концепцията за криптовалута, правдоподобно.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.
Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.