Последните движения на цената на Биткойн ([BTC) достигнаха нови нива през последните няколко дни, което накара много притежатели да продават.
Въпреки тези разпродажби някои показатели показват, че е налице постоянен приток на капитали.
Неотдавнашната промяна в ценовия диапазон на Биткойн оказа влияние върху краткосрочната траектория на нетната реализирана печалба/загуба, достигайки най-високата си точка от 2021 г. насам. Според графиката на Glassnode тази конкретна категория притежатели е регистрирала нетна реализирана печалба/загуба от над $647 милиона.
Това предполага, че печалбите се реализират активно във веригата. Тъй като цената продължава възходящия си тренд, това е сигнал за приток на капитали, което помага за абсорбиране на активността на страната на продажбите. откритият интерес към биткойн потвърждава по-голям приток на капитали
Активното вливане на повече капитал в Биткойн от страна на трейдърите бе допълнително подкрепено от метриката на откритият интерес (OI) на BTC. Проучване на метриката на CryptoQuant показа, че OI на Биткойн вече е над $13 милиарда.
Отвореният интерес отразява общия брой на отворените лонг и шорт позиции на BTC. Продължаващият ръст на отворения интерес предполага приток на повече капитал, което потенциално допринася за по-нататъшен възходящ импулс на цената на BTC.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.