22-годишният Гозали Гозалу от Индонезия се превърна в знаменитост за една нощ в пространството за незаменимите токени (NFT), след като продаде свои снимки в OpenSea.
Колекцията, наречена “Ghozali Everyday”, включва селфита, правени от 22-годишния всеки ден от 18 до 22 години, обхващащи период от 2017 до 2021 г. Гозали продаде всяка от снимките за 0.001 ETH ($3.25), като те се продадоха в рамките на няколко дни.
It’s been 3 days and left 331 NFT
sold out now because for the next few years I won’t be listingYou can do anything like flipping or whatever but please don’t abuse my photos or my parents will very disappointed to me
I believe in you guys so please take care of my photos. pic.twitter.com/oyGGR2Aben
— Ghozali_Ghozalu (@Ghozali_Ghozalu) January 12, 2022
“Това наистина е моя снимка, на която стоя пред компютъра ден след ден”, описа колекцията Гозали в OpenSea.
И все пак по време на продажбата няколко колекционери на NFT се събраха и това някак си се превърна в меме. Досега колекцията има 194 ETH ($560,000) в продажби. Ghozali Everyday дори проби топ 40 в класацията на OpenSea за 24-часов обем на търговия със 72,000% увеличение на активността.
Най-евтиният NFT в колекцията се продава за 0.475 ETH ($1,500) към момента на писане. С 933 NFT в колекцията, общо Ghozali Everyday струва близо $1.4 милиона, огромен скок от $3,000, които индонезиецът направи при първичната продажба. Съвсем наскоро подът се повиши до 1 ETH ($3,250 долара), поставяйки стойността на колекцията по това време около $3 милиона.
Не Пропускай: Solana може да стане ‘Visa на крипто’, според Bank of America
Интересът към колекцията Ghozali е в съответствие с огромните обеми на търговия с NFT, които характеризират началото на 2022 г. Само през първите десет дни на януари OpenSea регистрира над $1.36 милиарда долара обем и може да бъде поставен за нов най-висок за всички времена в месечен обем на търговия.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.