Новият доклад за институционалния интерес към крипто показва, че огромното мнозинство от финансовите ръководители смятат, че крипто е тук, за да остане.
Greenwich Associates попита институционалните маркет-мейкъри в Северна Америка, Европа и Азия за бъдещето на криптовалутите. Респондентите работят в различни организации и включват мениджъри на активи, инвестиционни банки, брокери и хедж фондове. Според резултатите, 72% вярват, че криптото няма да изчезне.
Проучването на 141 изпълнителни директори на финансите следва дълъг списък от откровения, че големите компании движещи пазара навлизат в криптовалутите.
Миналия месец собственикът на Нюйоркската фондова борса обяви партньорство с Microsoft и Starbucks за създаване на Bakkt, регулирана, глобална екосистема за цифрови активи.
Coinbase започна да реализира серия от продукти за институционални инвеститори, които според тях ще донесат $10 милиарда от Уолстрийт в крипто пространството. Списъкът включва нововъведеното Coinbase Custody, решение за задържане на цифрови активи за институциите.
Подкрепеният от Goldam Sachs Circle също така работи с регулаторите на САЩ, за да създаде квалифицирано решение за крипто попечителство.
Susquehanna International Group (SIG) вече предлага на клиентите възможността да купуват и продават Биткойн.
Fidelity Investments, според съобщенията, търси талант за изграждане на нова крипто борса.
И най-новите данни от инвестиционната фирма Grayscale Investments, базирана в Ню Йорк, показват, че институционалните инвестиции в крипто вече са се увеличили. Според доклада, 56% от инвестициите му през първата половина на 2018 г. идват от институционални инвеститори с дълбоки джобове.
Главният изпълнителен директор на Ripple, Брад Гарлингхаус казва, че неговата компания вижда подобна тенденция. Ripple продава все повече XRP директно на институционални инвеститори.
Президентът Доналд Тръмп ще направи първото си пътуване в чужбина след завръщането си на поста, като ще оглави високопоставена делегация на САЩ в Саудитска Арабия, Катар и Обединените арабски емирства следващата седмица.
Израелската платформа за търговия eToro се готви да стане публична в САЩ, като целта е да достигне оценка до $4 милиарда, след като успее да се регистрира на борсата Nasdaq под тикера „ETOR“.
Април донесе необичайна промяна на американския фондов пазар. Индексът S&P 500 се срина с повече от 10% през месеца, но след това се възстанови и затвори на ниво, което е само с 2% по-ниско от началната си стойност.
Криптовалутите може би са съществували много преди Доналд Тръмп да се върне в Белия дом, но под негово ръководство дигиталните активи се превърнаха от периферна технология в централен стълб на икономическата стратегия на САЩ.