Пазарът на незаменими токени (NFT) става свидетел на завръщане на активност, като виждаме разпалването на редица трендове.
Въпреки резкият спад на продажбите от $2.5 милиарда, генерирани чрез NFT през първата половина на 2021 г., пазарът на дигитални колекционерски предмети започва да се съживява. Опасенията относно устойчивостта на Етериум и нарастващите такси доведоха до пауза в нарастващата шумотевица покрай NFT, но дигиталният пазар успя да се възстанови през последните няколко седмици.
Пазарът на NFT установява поредица от тенденции, започвайки с членство в ексклузивни клубове.
Известни личности и богати инвеститори харчат милиони долари, за да закупят част от колекцията от изкуства на Bored Apes, включително звездата от НБА Стеф Къри. Заможните инвеститори превръщат закупените си NFT в знак на статус в Twitter, като използват снимките на Bored Ape и CryptoPunk като профилни.
В доклада се твърди, че няколко големи компании вече навлизат бавно на пазара на NFT, включително Visa и Budweiser, като и двете компании наскоро обявиха закупуване на NFT. Съобщава се, че фирмите използват този ход, за да опипат почвата в търсенето си да разширят техните марки в света на дигиталните колекционерски предмети.
Фракционираните NFT също представят иновативен подход на пазара. Фракционирането на NFT позволява на множество потребители да закупят дял в дигитален предмет/обект с колекционерска стойност, като по този начин споделят собствеността.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: ‘ICPunks’ NFT на Internet Computer се разпродават за 30 минути
Процесът на разпределение на собствеността обаче привлече вниманието на Комисията по ценни книжа и борси на САЩ, която разглежда процеса като подобен на предлагането на нерегистрирани ценни книжа. През март комисарят на SEC Хестър Пиърс предупреди крипто инвеститорите да внимават да не участват в проекти, които биха могли да бъдат класифицирани като нерегистрирани ценни книжа, включително фракционирани NFT.
Според доклад, най-актуалните NFT тенденции, които да следите в момента, са:
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.
Фондацията Етериум започна 2025 г. с мащабна финансова инициатива, като през първото тримесечие отпусна $32.6 милиона под формата на безвъзмездни средства за подкрепа на проекти, които укрепват инфраструктурата, използваемостта и ангажираността на общността на блокчейна.
Основната фондова борса в Бразилия, B3, прави смела крачка към дигиталните активи с предстоящото пускане на фючърсни договори върху Етериум и Solana.