Трейдърите започнаха да изтеглят средствата си от петия най-голям обмен за крипто деривати.
Това се случи след като федерални прокурори от Ню Йорк повдигнаха обвинения срещу BitMEX.
Актуализирани данни от Glassnode показват, че трейдърите са изтеглили около 40,000 BTC откакто бяха обявени обвиненията срещу борсата този четвъртък. Това са около $420 милиона в Биткойн.
#Bitcoin outflows from BitMEX addresses continue – our data shows that in the past hour another 7.200 BTC were withdrawn.
The total amount pulled from the exchange over the past day is now nearly 40,000 $BTC.
Live chart: https://t.co/jlunNHscY3 pic.twitter.com/i0jtdjBtqG
— glassnode (@glassnode) October 2, 2020
Glassnode преди това обяви, че около 23,200 BTC или около $243 милиона са били изтеглени от BitMEX в рамките на само един час, което фирмата нарече най-големия часови отлив от борса, който някога са виждали.
Около 170,000 BTC или приблизително $1.8 милиарда са били държани в портфейли на BitMEX. Тази стойност е спаднала с 20% от четвъртък, според данни от аналитичната фирма Skew.
BitMEX update: XBTUSD open interest down 20% since news hit pic.twitter.com/FfodVMlyT4
— skew (@skewdotcom) October 2, 2020
Основателите Артър Хейс, Бенджамин Дело и Самюъл Рийд, както и изпълнителното лице Грегъри Дуайър бяха обвинени в нарушаване на закона за ‘Банкова тайна’, като не са успели да имплементират адекватни мерки срещу прането на пари. Рийд бе арестуван в Масачузетс.
Четвъртък федералните прокурори на Манхатън обвиниха изпълнителните лица от BitMEX в конспирация за нарушение на закона за ‘Банкова тайна’ чрез провал да се имплементират програми срещу прането на пари.
Комисията за търговия със стоки и фючърси твърди, че Хейс, Дело, Рийд, както и още пет субекта, са оперирали BitMEX като не регистрирана търговска платформа, като също така не са успели да предприемат мерки срещу изпирането на пари.
BitMEX отрече всички обвинения в блог публикация, направена четвъртък.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.