Повече от 10% от текущото изгорено предлагане идва от само един уебсайт.
Според данни от ultrasound.money, Етериум достигна 896,000 изгорени ETH монети, като повече от 10% от тях идват от NFT пазара OpenSea.
Високият темп на изгаряне на токени на OpenSea се дължи главно на възхода на NFT пазара, което започна през август с пика си през септември. Единственият източник на изгаряне на монети, който се доближи до пазара на NFT, бяха транзакциите с Етериум, извършвани на дневна база.
Като цяло OpenSea е изгорил над 100,850 ETH, което се равнява на около $400 милиона. Преди актуализацията същото количество монети щеше да бъде прехвърлено на миньори, които след това биха го продали на борса.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн няма да стигне $100,000 тази година, твърди анализатор
Сред най-високо ниво на изграяне на монети са Uniswap, Tether и MetaMask. По-малките източници на изгаряне обикновено са децентрализирани борси, токени и суап протоколи.
Текущото емитиране на Етериум остава 5.4 милиона ETH годишно, което беше намалено с почти 50% преди това. Скоростта на изгаряне в този момент е 3.2 милиона ETH годишно. Според предишни изчисления, експертите по блокчейн очакват Етериум да се превърне в дефлационен актив по-късно през 2022 г.
Зак Коул, известен разработчик на Етериум, представи смела нова инициатива, целяща значително разширяване на екосистемата на алткойн и повишаване на цената на ETH до $10,000.
Според нов доклад на CryptoQuant, Chainlink (LINK) е в продължителна фаза на натрупване между $12 и $15, подтикната от агресивното поведение на големите инвеститори на фона на слабото участие на дребните трейдъри.
Новият SSK Solana Staking ETF постигна изключителни резултати в първия си ден на търговия, класирайки се в топ 1% на всички ETF-и, според ETF анализатора на Bloomberg Ерик Балчунас.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.