Група от четирима мъже с различни професии, но без богат финансов опит е контролирала 86% от акциите на най-голямата стабилна монета Tether (USDT) през 2018 г.
Джанкарло Девасини, бивш пластичен хирург и предприемачът Брок Пиърс регистрираха компанията зад USDT, Tether Holdings Ltd. на Британските Вирджински острови през 2014 г. Скоро след това Пиърс напусна, а сега Девасини изпълнява функциите на главен финансов директор на компанията.
Според информацията към 2018 г. Девасини е контролирал 43% от акциите на Tether и се смята за главното лице зад решенията на Tether.
Компанията зад стабилната монета и криптоборсата Bitfinex имат едни и същи висши ръководители. Девасини също така изпълнява функциите на финансов директор и главен ръководител в криптоборсата.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн е една от най-горещите теми в света, ето защо – Робърт Кийосаки
От друга страна Жан-Луис ван дер Велде е главен изпълнителен директор както на Bitfinex, така и на Tether. Двете компании имат и общ главен юрисконсулт, Стюарт Хьогнер и според документите през 2018 г. и Хоегнер, и ван дер Велде са притежавали по 15% от Tether.
След като Bitfinex беше хакната през 2016 г. Tether установи четвъртия си основен собственик – бизнесменът с двойно гражданство известен като Кристофър Харбърн във Великобритания и Чакрит Сакункрит в Тайланд. Той притежава около 12% от компанията.
Според доклада четиримата мъже заедно са притежавали 86% от Tether директно чрез своите дялове и друга свързана компания.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.