Предприемачите и разработчиците, които се занимават с четири различни начинания, могат да добавят имената си в списъка на спечелилите Thiel Fellowship.
Фондация Thiel е създадена и финансирана от милиардера инвеститор и съосновател на PayPal Питър Тийл. Сред тазгодишните реципиенти са съоснователят на Vest Аксел Ериксън, съоснователят на Polkadot Робърт Хабермейер, CTO на MyCrypto Даниел Терняк и съоснователят на Labs Mechanism Апарна Кришнан, според прессъобщение.
Те се присъединяват към най-забележителния спечелил Thiel Fellowship (Thiel Fellow) – Виталик Бутерн, който получи наградата през 2014 г. Всеки получател ще получи безвъзмездна помощ от 100,000 долара през следващите две години, за да му помогне да изгради текущите и бъдещите си проекти.
В бюлетина Алисън Диас, директор на Thiel Fellowship, заяви, че целта на стипендията е да помогне на младите предприемачи да намерят новаторски подходи за решаване на реални проблеми.
Да оставиш зад себе си безопасността на класната стая и да избереш да построиш бизнес, не е лесно или бляскаво, но нашите стипендианти откриха това, което подозираме, че е вярно в по-широк смисъл: младите хора се учат най-добре, правейки неща в реалния свят.
Самият Тийл е известен поддръжник на биткойн. Неговият Founders Fund, базирана в Сан Франциско фирма за рисков капитал, съобщи, че е инвестирал през януари в стойност от $ 20 милиона в биткойн, както вече беше съобщено от CoinDesk.
Тийл каза миналата година, че вярва, че критиците на Биткойн „подценяват“ криптовалутата, като каза, че Биткойн е „резервна форма на пари“.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.