Genesis Mining проведе проучване, в което попита какво подкрепя американският долар.
Очевидно около 30% от американската общественост вярва, че доларът все още е подкрепен от злато.
Системата, Бретън Уудс, приключи през 1971 г. и тогава конвертируемостта на USD в злато официално беше прекратена. Доларът се превърна в автономна фиатна валута, а обменните курсове бяха свободно плаващи. Въпреки че това се случи преди близо 50 години, някои американци все още са под впечатлението, че златото е обвързано с долара по някакъв начин.
Доставчикът на хешираща мощност за добив на Биткойн, Genesis Mining, проведе анкета, която показва всъщност колко малко знае обществото за валутата, която използва всеки ден. Това са резултатите.
-29,3% от обществеността вярва, че доларът е подкрепен от злато.
-30,1% казват, че правителството го подкрепя.
-7,1% не казаха нищо.
-5.8% казаха облигации.
-4,1% казаха нефт.
-23,6% са казали, че нямат представа.
Резултатите са доста интересни. Погрешното разбиране за американския долар изглежда сериозно, като почти една четвърт от всички хора нямат никаква представа за това, което го подкрепя. И все пак, както пише един потребител в Twitter, 4,1% от американците, които са отговорили с „петрол“, може да имат по-задълбочени разсъждения, които стоят зад отговора им.
A new poll by @GenesisMining found that 29.3% of Americans think the U.S. dollar is backed by gold.
Source: https://t.co/TmPfwjGrNL pic.twitter.com/Yo3nkCXrtL
— Kyle Torpey (@kyletorpey) October 30, 2019
Като цяло, това показва колко интуитивна е идеята, че дадена валута трябва да бъде подкрепена от нещо. Все пак, голяма част от обществеността се вкопчва в златото като основа за разбиране на долара – за съжаление обаче, тази идея вече не съществува от десетилетия.
Анкетата може да се окаже полезна за разбиране как най-добре да се обясни Биткойн на някого. Например, образоването на обществеността за долара лесно би могло да бъде считано за преход към обсъждане на алтернативи. Една от тези алтернативи определено е Биткойн и други криптовалути, особено като се има предвид, че мнозина виждат първата децентрализирана криптовалута в света като валидна алтернатива на икономическата нестабилност.
Така че, анкетата е притеснителна. В крайна сметка, това демонстрира колко е невежа голямата част от обществеността към валутата, която използват всеки ден. Добрата новина е обаче, че тя доказва, че има тенденция хората да знаят, че фиатната валута трябва да бъде подкрепена с реална стойност – и това е добра отправна точка за дискусии относно Биткойн.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.